Shawsheen's 2021 SkillsUSA District Medal list

  • Contest Student SH GR T G S B 4th
    Architectural Drafting Brian Vitale DT 11 BE 1      
    Architectural Drafting Antavious Nordquist DT 12 BE   1    
    Automated Manufacturing Ryan Hureau MS, 12 T, Kristian Aguila MS, 12 B, Anthony Bastianelli DR, 10 B   12, 10 T, B 3      
    Automotive Service Technology Zackary Daneau AM 12 BI 1      
    Automotive Service Technology Thomas Dalton AM 11 W     1  
    Basic Health Care Teagan McDonald HT 12 W   1    
    Basic Health Care Lana Slowe-Changelian ML 12 T     1  
    Carpentry Anthony Prezioso CA 12 W 1      
    CNC Technician Cameron LeDoux MS 11 B     1  
    CNC Turning Specialist Jonathan Vlamis MS 10 W   1    
    Commercial Baking Caleigh Shanahan CU 11 T     1  
    Computer Programming Russell MacMillan IT 11 T 1      
    Dental Assisting Gabriela Ortiz DA 11 T   1    
    Dental Assisting Isabella Schena DA 11 T     1  
    First Aid/CPR Kerry Brown HT 10 B   1    
    Graphic Communications Dylan Wilson GC 12 B 1      
    Graphic Communications Leslie Cota GC 10 B   1    
    Graphic Imaging Sublimation Rebecca Langone GC 11 T 1      
    Graphic Imaging Sublimation Madison McCarthy GC 11 W   1    
    Graphic Imaging Sublimation Isabella Bishop GC 11 B     1  
    Health Knowledge Bowl Abigail Lavallee 12 B, Katherine Toner 12 B, Julianna Wiitala 11 B, Cadence FitzGerald 11 T ML 12, 11 B, T 4      
    Health Knowledge Bowl Devin Sweeney 11 BU, Alyssa Gray 11 T,
    Haylee Canadas 12 B, Alessandra Colarusso 11 B
    ML 12, 11 BU, T, B   4    
    Information Technology Service Aaron Preziosi   12 B     1  
    Masonry Lily Pare MA 11 T 1      
    Masonry Zachary Haumann MA 11 B   1    
    Masonry Daniel Lee MA 12 T     1  
    Masonry Ruth Ricard MA 11 B       1
    Medical Assistant Nicole Metivier ML 12 B   1    
    Medical Assistant Susanna Gillis ML 12 B     1  
    Medical Math Karianne Calvoni HT 10 W   1    
    Medical Terminology Francesca Varallo ML 10 B 1      
    Medical Terminology Paige Lipski HT 10 W   1    
    Mobile Robotics Technology Soren Brown 11 BE, Megan Geyer 11 T ET 11 BE, T   2    
    Nurse Assisting Rachael Halas HT 12 B 1      
    Nurse Assisting Katrina Realejo HT 11 T   1    
    Nurse Assisting Kaitlyn Amidon HT 12 B     1  
    Plumbing Aydan Churchill PL 11 W   1    
    Plumbing Evan Curtis   10 BU     1  
    Power Equipment Technology Francis O´Connor AM 12 B 1      
    Power Equipment Technology Kirk Donovan AM 11 T   1    
    Power Equipment Technology Peter Canniff AM 12 B     1  
    Robotics and Automation Tech Jasin Hensley 12 BU, Mohammadali Khalifa 12 B ET 12 BU, B 1      
    Screen Printing Technology Celine Reynolds GC 12 B 1      
    Screen Printing Technology Elijah Avelar GC 12 T   1    
    Team Works James Forbes CA 11 T, Kenneth Ryan EL 12 B, Adam Kearns MA 12 B, Vincenzo D´Alleva PL 11 T   12, 11 T, B 4      
    Team Works Ryan Dusablon CA 11 W, Tom Robenek EL 10 B, Abigail Wood MA 11 BU, Joseph Zannelli PL 11 W   10, 11     4    
    Technical Computer Applications Victor Lam BT 11 BU 1      
    Technical Drafting Lindsay McCarthy DT 10 B   1    
    Welding Sculpture Raymond Legnon MF 12 T 1      
            25 26 12 1